wejście
O NAS
Historia | Budujemy | Administrujemy
 o nas
 oferta
 aktualności
 galeria
 uchwały
 regulaminy
 przepisy
 kontakt
 ogloszenia

   Nasze Sprawy
 telefon
 e-mail

Historia Spółdzielni Mieszkaniowej "PAX" sięga początku 1957 roku, kiedy to odbywało się pierwsze Walne Zgromadzenie członków założycieli Spółdzielni. Wywodzili się oni ze środowiska pracowników i członków Stowarzyszenia "PAX", redakcji "Słowa Powszechnego", Liceum św. Augustyna oraz firm "INCO" i "VERITAS".

Ten "środowiskowy" charakter Spółdzielni  był zachowywany przez ponad trzydzieści lat, aż do okresu przekształceń gospodarczych Polski w latach 90-tych.

Pierwsze budynki zostały zasiedlone w latach 60-tych. Z tamtych czasów pochodzą między innymi domy przy ulicy Pięknej, Wybrzeżu Kościuszkowskim, Złotej, Salezego i Falęckiej. Ożywienie działalności Spółdzielni Mieszkaniowej PAX nastąpiło ponownie w latach 80-tych, kiedy powstały małe budynki przy ulicy Narbutta, Górskiej, osiedla Rzymowskiego-Jadźwingów, Rzymowskiego-Potok i Skaryszewska-Lubelska.

Od tego czasu Spółdzielnia dynamicznie rozwija się. Aktualnie do spółdzielni należy kilkadziesiąt budynków mieszkalnych na terenie Warszawy i Pruszkowa.

 
Copyright © SM PAX 2006 CMS webdesign:   Skyronet.com